infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 20 czerwca 2024 roku, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Jubileusz Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

2020-01-24
Drodzy Absolwenci, Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele i Partnerzy szkoły, Państwo, w których sercu i pamięci zapisaliśmy się, to wyjątkowy zaszczyt, ale też ogromna radość móc poinformować wszystkich Państwa, że 28 lutego 2020 będziemy uroczyście obchodzić Jubileusz:

  • 50-lecia istnienia Zespołu Szkół nr im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku,
  • 25-lecia Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
  • 15-lecia działalności Szkolnego Koła Caritas.


Dla nas wszystkich to szczególna okazja, by dać świadectwo czasom, ludziom, sprawom.
Pragniemy przywołać okoliczności, w jakich powstawała szkoła, jak się zmieniała na tle burzliwej, trudnej, ale i pięknej historii kraju, regionu, powiatu, miasta, przywołać ludzi, którzy kształtowali ideały, wartości, dziś przez nas, ich spadkobierców, podtrzymywane.
Pragniemy przywołać obrazy z życia szkoły, z naszego wspólnego życia, codzienne trudy, ale także sukcesy, smutki i radości.
Pragniemy zatrzymać się, by przypomnieć jednym, uświadomić innym, że wszyscy na różnych etapach istnienia naszej szkoły byliśmy i jesteśmy współtwórcami jej wyjątkowej historii i zawsze będziemy częścią jej społeczności.
Uznaliśmy, że najlepiej oddadzą to słowa: „…wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad” (Paulo Coelho), dlatego stały się mottem podjętych działań Jubileuszowych.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej szkoły: https://www.zs2.elk.pl/. Sukcesywnie będziemy zamieszczać informacje, zdjęcia, filmy, materiały dokumentujące życie szkoły na przestrzeni tych pięćdziesięciu lat. Zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie tej wirtualnej monografii. Wszelkie informacje można wysyłać na adres mailowy szkoły: sekretariat@zs2.elk.pl.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

Reklama