infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Zamieniła metki z cenami – odpowie za oszustwo

2020-01-31
33-latka w trakcie zakupów zamieniła metki na odzieży. Kobieta zapłaciła za spodnie o 40 złotych mniej niż określił to właściciel sklepu. Nie przypuszczała, że w ten sposób dopuszcza się przestępstwa. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. gov.pl
Ełccy policjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym sklepów na terenie miasta. Okazało się, że pracownica sklepu zauważyła, że klientka w trakcie zakupów zamieniła metki z cenami na odzieży. Oszustwo polegało na tym, że kobieta w przymierzalni przewiesiła metkę z tańszej bluzki na droższe spodnie. Stosując takie podstępne zabiegi 33-latka chciała zaoszczędzić 40 złotych. Nie sądziła, że w ten sposób popełnia przestępstwo.

Mimo, że cena produktu nie była wysoka, kobieta odpowie za oszustwo, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru. 33-latka usłyszała już zarzut oszustwa.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama