infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

200 tyś. zł dla ełckich szpitali na wsparcie walki z koronawirusem

2020-03-28
Samorząd miasta Ełku wspiera ełckie szpitale w walce z koronawirusem. Pomimo, że nie są to szpitale wyznaczone do bezpośredniego leczenia chorych zakażonych koronawirusem, to uczestniczą w czynnościach związanych z przeciwdziałaniem epidemii i mają kontakt z licznymi pacjentami.

Fot. UM Ełk
Fundusze, jako wsparcie ze strony samorządu miasta, na specjalistyczny sprzęt i środki chroniące przed zarażeniem koronawirusem otrzymają dwa ełckie szpitale: miejski „Pro-Medica”, który otrzyma 160 tys. zł oraz 1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie Filia w Ełku, który otrzyma około – 40 tys. zł.

12 marca w trakcie posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego prezydent Ełku zwrócił się z prośbą do przedstawicieli szpitali miejskiego „Pro-Medica” oraz 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego, a także innych służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem o zgłoszenie realnych potrzeb lub braków w niezbędnym wyposażeniu i środkach chroniących na służbie przedstawicieli służb medycznych, prewencyjnych i komunalnych.

Na podstawie wykazu niezbędnego sprzętu wraz z kosztorysem prezydent zdecydował przeznaczyć, zgodnie z zapotrzebowaniem, pieniądze na wsparcie i dodatkowe zakupy m.in. półmasek filtrujących, kombinezonów ochronnych, rękawic sterylnych, gogli i przyłbic ochronnych, pojemników do transportu próbek SARS-CoV2, fartuchów ochronnych, środków dezynfekcyjnych i innych. W chwili obecnej, po rozeznaniu rynku, trwają procedury zakupowo-zamówieniowe.

Dodatkowo sprzęt i środki otrzymają Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, Komenda Powiatowa Policji w Ełku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oaz służby komunalne.
ie (UM Ełk)

Reklama