infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Miasto wspomaga ełckich uczniów

2020-04-02
Prezydent Ełku złożył wniosek o 100 tys. zł na zakup komputerów do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli. Na ten cel przeznaczone zostaną także dodatkowe środki finansowe z budżetu miasta.

Fot. UM Ełk
Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz złożył elektroniczny wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji na kwotę 100 tys. zł na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli. Jest to maksymalna kwota o jaką może ubiegać się nasz samorząd.

Jednak kwota 100 tys. zł oferowana przez ministerstwo tylko w niewielkim stopniu pokrywa potrzeby ełckiego samorządu w zakresie dostępu uczniów i nauczycieli do sprzętu komputerowego i internetu. Dlatego również z budżetu miasta zostaną przeznaczone dodatkowe środki finansowe na ten cel. Sprzęt komputerowy zostanie przekazany do szkół i to dyrektorzy poszczególnych placówek, po analizie sytuacji uczniów, podejmą decyzję o udostępnieniu komputerów do zdalnego nauczania.

W marcu dyrektorzy ełckich szkół, na bezpośredni wniosek rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, podjęli decyzje o wypożyczeniu uczniom szkolnych laptopów umożliwiających zdalne kształcenie.

Na e-dzienniki na bieżąco przekazywane są informacje od nauczycieli dotyczące realizacji poszczególnych tematów edukacyjnych oraz prac domowych. Prosimy rodziców o regularne odbieranie wiadomości.

Wielu ełckich nauczycieli kontaktuje się również z rodzicami swoich uczniów za pomocą wybranych aplikacji czy komunikatorów m.in. Whas’up, Messenger, Skype oraz różnych platform e-lerningowych.

Dlatego w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, zwracamy się do rodziców o utrzymywanie bieżącego kontaktu z nauczycielem (telefonicznie, internetowo) oraz wzajemne wsparcie i przekazywanie sobie nawzajem (również pomiędzy rodzicami) bieżących informacji.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry