infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Interwencje wobec osób łamiących ograniczenia

2020-04-06
Podczas minionego weekendu policjanci kilkukrotnie interweniowali wobec osób, które nie stosowały się do niedawno wprowadzonych przepisów. Niestety to pokazuje, że nie wszyscy mieszkańcy powiatu ełckiego dobrze zdali sprawdzian z odpowiedzialności. Takie osoby muszą liczyć się z konsekwencjami.

Fot. policja
Miniony weekend to wzmożone działania policjantów i innych funkcjonariuszy w trosce o zdrowie i życie. Natomiast dla mieszkańców naszego powiatu to sprawdzian z odpowiedzialności, rozwagi i troski o drugiego człowieka. Niestety policjanci wciąż podejmują interwencje wobec osób, które lekceważą przepisy prawa, a tym samym narażają bezpieczeństwo swoje i innych ludzi.

4 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie o grupowaniu się osób w okolicy sklepu w Ełku. Na miejscu zastali grupę 5 mężczyzn, którzy nie dość, że spotkali się w tak licznej grupie, to jeszcze nie zachowywali nakazanych odległości. Policjanci szybko zakończyli to nielegalne spotkanie. Wszyscy mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Tego samego dnia mandaty otrzymali także dwaj młodzi mężczyźni, którzy korzystali z publicznych urządzeń sportowych i jeździli na deskorolkach.

Karą finansową 10 tysięcy złotych został ukarany 30-latek, który złamał zasady kwarantanny. Karę nałożył Powiatowy Inspektor Sanitarny. Mężczyzna wrócił z zagranicy i miał obowiązek przebywania w mieszkaniu. Stosował się do tych zaleceń do czasu kłótni z ojcem. Wówczas ze zdenerwowania wyszedł z mieszkania po alkohol. Przypominamy! Za złamanie zasad kwarantanny grozi kara do 30 tysięcy złotych.

W sumie podczas minionego weekendu policjanci ujawnili 11 naruszeń obowiązujących przepisów porządkowych i zasad kwarantanny.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry