infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Pijani sprawcy zdarzeń drogowych

2020-04-15
Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali wczoraj ełccy policjanci. Jeden z nich, jadąc busem zjechał na pobocze i uszkodził znaki drogowe. Drugi, kierujący toyotą zjechał do przydrożnego rowu. Obaj trafili do policyjnego aresztu, wkrótce odpowiedzą też przed sądem.

Fot. policja
Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 13:00 w Stradunach. Według ustaleń policjantów kierujący samochodem VW T4 na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunku Malinówki zjechał na pobocze, gdzie uszkodził znak drogowy, a następnie zjechał do rowu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zastali tam kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna nie był w stanie stać o własnych siłach ani powiedzieć jak się nazywa. Policjanci ustalili, że to 61-letni mieszkaniec Ełku. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego i brak możliwości przeprowadzenia badania stanu trzeźwości alkotestem, mężczyzna został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi do badań na zawartość alkoholu. Następnie trafił do policyjnego aresztu. Po upływie ponad 8 godzin od zdarzenia, badanie alkotestem wykazało jeszcze 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

O godzinie 15:30 na ternie powiatu ełckiego, w jednej z miejscowości gminy Prostki, doszło do kolejnego zdarzenia. Tam kierujący samochodem marki Toyota Verso wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali dwóch mieszkańców powiatu grajewskiego w wieku 63 i 61 lat. Obaj byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u starszego z nich wykazało 2,2 promila, natomiast u młodszego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni nie przyznawali się do tego, który z nich kierował autem, oskarżając o to siebie nawzajem. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci ustalają, który z nich kierował autem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz poważne konsekwencje finansowe. Niezależnie od odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa, mężczyźni odpowiedzą za naruszenie ograniczeń związanych z przemieszczaniem się, za co grozi kara grzywny do 5.000 zł. Policjanci przekażą też informację do inspektora sanitarnego, który w drodze decyzji administracyjnej może nałożyć na sprawców karę pieniężną w wysokości do 30 tys. złotych.
KPP Ełk

Reklama


do góry