infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Chciał dojechać do domu - wezwał służbowe ratunkowe

2020-04-21
500 zł mandatu będzie musiał zapłacić 37-letni mieszkaniec podełckiej wsi, który symulując złe samopoczucie wezwał służby ratunkowe, tylko po to by mieć darmowy transport do domu.

Fot. KPP Ełk
W czasie gdy służby ratunkowe wkładają ogromny wysiłek w walkę z epidemią kornonawirusa zdarzają się osoby, które traktują tę pracę niepoważnie i bezpodstawnie wzywają służby np. tylko po, by karetka odwiozła je do domu oddalonego o kilkanaście kilometrów.

Taką interwencję odnotowali wczoraj wieczorem ełccy ratownicy i policjanci. Około godziny 20:00 załoga Pogotowia Ratunkowego została wezwana do leżącego na przystanku mężczyzny, który uskarżał się na złe samopoczucie i przyspieszone bicie serca. W trakcie udzielania pomocy okazało się, że mężczyzna symulował chorobę. W rzeczywistości chciał żeby karetka zawiozła go do domu oddalonego o kilkanaście kilometrów od Ełku. Potem o to samo prosił policjantów.

Policjanci, którzy zostali wezwani ma miejsce ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Policja ostrzega, że wszelkiego tego typu „żarty”nie pozostaną bezkarne. Wobec takich osób będą wyciągane konsekwencje prawne. Takie bezpodstawne zaangażowanie służb do działań może spowodować to, że osoba, która będzie faktycznie potrzebowała pomocy, może jej nie otrzymać lub otrzyma ją z opóźnieniem.
ie (KPP Ełk)

Reklama