infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Świętowali po swojemu – staną przed sądem

2020-05-04
Ignorancją przepisów wykazało się 5 mężczyzn, którzy wspólnie spożywali alkohol w miejscu publicznym. Mężczyźni nie zachowywali odpowiedniej odległości od siebie, nie zasłaniali nosa i ust, używali słów wulgarnych. Sprawa zakończy się w sądzie.

Fot. arch.
3 maja ełccy policjanci interweniowali wobec mężczyzn, którzy na jednym z ełckich osiedli spożywali razem alkohol. Mężczyźni spotkali się w grupie 5 osób i złamali zakaz zachowania odpowiedniej odległości od siebie. Pijąc piwo nie stosowali się także do obowiązku zakrywania nosa i ust. Na uwagę zwróconą przez policjantów zareagowali lekceważąco i wulgarnie. Twierdzili, że święto upoważnia ich do wspólnego świętowania w wybrany przez nich sposób.

Mężczyźni odpowiedzą za złamanie kilku przepisów dotyczących ograniczeń epidemiologicznych, a także spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i używanie słów nieprzyzwoitych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba znajdująca się w miejscu publicznym ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. W przypadku naruszenia tego obowiązku policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych, skierować sprawę do sądu oraz powiadomić inspekcję sanitarną, która nakłada karę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry