infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Ełk „Wirtualny spacerownik po mieście niezwykłym”

2020-05-20
Muzeum Historyczne w Ełku otrzymało dofinansowanie z programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury. Na podstawie książki „Ełk. Spacerownik po mieście niezwykłym” Michała Olszewskiego i Rafała Żytyńca zostanie nagrany film oraz audiobook.

Fot. UM Ełk
Muzeum Historyczne w Ełku pozyskało 62 tys. zł dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na projekt „Wirtualny spacerownik po mieście niezwykłym”. W ramach tej inicjatywy planowane jest sfilmowanie treści, nagranie tekstu książki przez lektora oraz udostępnienie w internecie w audio-wizualnej formule książkowego bestselleru historycznego "Ełk. Spacerownik po mieście niezwykłym" (MHE, Wyd. IV, Ełk 2017).

Rozdziały książki, które wyznaczają istniejące w mieście zabytki, jak i opisujące historię Ełku i Mazur mikrohistorie (do słuchania i oglądania jednocześnie), zostaną umieszczone na kanale YouTube Muzeum Historycznego w odcinkach - ogólnodostępne i bez limitów czasowych.

Opowiadać będą o wielokulturowej historii Mazur, od średniowiecza do współczesności, również poprzez perspektywę postaci historycznych i społeczności polskojęzycznych Mazurów i ełckich Żydów. W filmie zostanie wykorzystana bogata kolekcja ikonograficzna Muzeum, co będzie innowacyjną formą jej wirtualnej popularyzacji.
ie (UM Ełk)

Reklama