infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

2020-07-31
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku wypożycza bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Wypożyczalnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:00.

Fot. UM Ełk
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku przy ul. Piłsudskiego 8 znajduje się bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Mieszkańcy Ełku, osoby chore i niepełnosprawne, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą korzystać ze sprzętu w warunkach domowych.

Warunki udostępniania sprzętu:

  • wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne, na czas określony, na podstawie umowy użyczenia,
  • warunkiem wypożyczenia jest przedstawienie orzeczenia o niepełnosprawności oraz stosownego zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego potrzebę korzystania ze sprzętu w warunkach domowych,
  • przed zawarciem umowy wymagane jest zapoznanie się wypożyczającego z regulaminem wypożyczalni oraz zasadami użytkowania wypożyczanego sprzętu, poświadczone pisemnym oświadczeniem.


Osoba wypożyczająca urządzenia rehabilitacyjne (m.in. wózki inwalidzkie, kule, materace, balkoniki rowery rehabilitacyjne małe, średnie oraz duże) będzie mogła na miejscu uzyskać informacje na temat sposobu użytkowania danego sprzętu.

Oferta wypożyczalni to nie tylko oferta dla osób potrzebujących wsparcia w postaci sprzętu rehabilitacyjnego, ale również miejsce, gdzie można nieodpłatnie przekazać posiadane w domu urządzenia, z których będą mogli skorzystać inni.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:
87 732-67-23, 87 732-67-18
ie (UM Ełk)

Reklama