infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Narkotyki u 17-latka

2020-09-09
17-latek z Ełku posiadał w mieszkaniu prawie 90 gramów marihuany. Nastolatek potwierdził, że zabroniona substancja należy do niego i jest przeznaczona na jego własny użytek. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP/ilustracyjne
Ełccy policjanci, prowadząc rozpoznanie lokalnego środowiska związanego z przestępczością narkotykową ustalili, że nastolatek z Ełku może posiadać narkotyki. Ustalenia te potwierdziły się. Okazało się, że 17-latek w zajmowanym mieszkaniu w łazience w plastikowym pojemniku miał marihuanę. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 90 gramów suszu. Nastolatek przyznał, że zabroniona substancja należy do niego i jest przeznaczona na jego własny użytek.

Niestety to zdarzenie może mieć poważne konsekwencje w życiu tego młodego mężczyzny. Za posiadanie środków odurzających poniesie odpowiedzialność karną. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. W wielu sytuacjach karalność automatycznie pozbawia możliwości wykonywania danego zawodu i może później skutecznie ograniczyć młodym ludziom możliwości startu w dorosłość.

Jednak zażywanie narkotyków i innych nielegalnych substancji odurzających stanowi przede wszystkim poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Policjanci działają na wiele sposobów, by chronić dzieci i młodzież przed przestępczością narkotykową m.in. poprzez działalność profilaktyczno-edukacyjną.
KPP Ełk

Reklama