infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Trzy nowe hybrydy na ulicach Ełku

2020-09-30
Komunikacja miejska w Ełku staje się bardziej ekologiczna, nowoczesna i bezpieczniejsza. To za sprawą kolejnych trzech nowych autobusów hybrydowych, które już wyjechały na ulice naszego miasta.

Fot. UM Ełk
Kolejne trzy autobusy hybrydowe Volvo trafiły do Ełku. Dostawa ta, to efekt zawartej w zeszłym roku umowy z Volvo Polska. Łącznie we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji jest już 6 takich nowoczesnych hybryd (pierwsze trzy dostarczono w grudniu 2019 r.).

Pojazdy są wyposażone w: klimatyzację, tablice informacyjne LCD, system głosowej informacji pasażerskiej, monitoring wizyjny oraz w ładowarki USB dla pasażerów. Nowe autobusy Volvo mogą pomieścić ok. 100 pasażerów, w tym na 30 miejscach siedzących. Aktualnie przewóz osób odbywa się jednak w obowiązujących obostrzeniach sanitarno-epidemiologicznych. Ze względu na niskopodłogowe zawieszenie, autobusy dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zasilanie elektryczne w najnowszych autobusach hybrydowych może być wykorzystywane dłużej niż w dotychczasowych dostępnych na rynku modelach. Autobusy te charakteryzują się też znacznie mniejszą emisją szkodliwych substancji oraz są cichsze od tych napędzanych tradycyjnie.

Łączny koszt zakupu 6 autobusów hybrydowych to ok. 11,4 mln zł, w tym pozyskane dofinansowanie wynosi ok. 7,8 mln zł (RPO Województwa Warmińsko – Mazurskiego).

W przyszłym roku planowana jest dostawa kolejnych dwóch nowoczesnych autobusów hybrydowych do Ełku. Umowa została podpisana 22 września 2020 r.
UM Ełk

Reklama


do góry