infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Wspólny projekt Ełku i Alytusa zwycięzcą nagrody RegioStras

2020-10-16
Unijny projekt streetworkingu zrealizowany przez miasta Ełk i Alytus pn. „Teraz czas na zmiany” został zwycięzcą nagrody „Regiostars 2020”. Nagroda przyznawana jest najlepszym projektom Polityki spójności z całej Unii Europejskiej.

Fot. UM Ełk
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się największym, jak dotąd zainteresowaniem ze strony beneficjentów. Do udziału zgłoszono 206 projektów. Oddano też rekordową liczbę 33 000 głosów w kategorii „nagroda publiczności”. To właśnie ta nagroda została przyznana projektowi pn. „Teraz czas na zmiany” zrealizowanemu przez miasta Ełk i Altytus (Litwa). Komisja Europejska doceniła wpływ projektu na wzmocnienie zaangażowania młodzieży we współpracę ponad granicami.

W tym roku, po raz pierwszy w historii ceremonia wręczenia nagród odbyła się w całości online. Laureatów ogłoszono 14 października b.r. podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, który odbywał się w Brukseli.

Partnerem miasta Ełku w projekcie był Miejski Ośrodek Społeczny w Alytusie na Litwie. Przedsięwzięcie to jest przykładem współpracy transgranicznej opartej na wymianie dobrych praktyk między instytucjami z różnych krajów. Doświadczeni partnerzy z Ełku, pracujący na co dzień z zagrożoną wykluczeniem społecznym młodzieżą, wsparli Miejski Ośrodek Społeczny w Alytusie w opracowaniu systemu „streetworkingu w ich środowisku miejskim. Z kolei w Ełku zostały zrewitalizowane cztery podwórka w centrum miasta. W ramach działań projektowych wykonano m.in. montaż ławek, oświetlenia terenu, kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowano tereny zielone.
UM Ełk

Reklama