infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 21 maja 2024 roku, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Kierowca miał marihuanę, pasażer utrudniał czynności policjantom

2021-02-15
Podczas kontroli na jednej z ulic Ełku policjanci ujawnili u kierowcy volkswagena marihuanę - grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kary nie uniknie także pasażer pojazdu, który swoim zachowaniem utrudniał policjantom wykonywanie czynności służbowych.

Fot. policja.pl
Policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W pojeździe było dwóch mężczyzn. Zachowanie kierowcy sugerowało, jakby chciał coś ukryć i schować pod siedzeniem. Okazało się, że 37-latek ma przy sobie narkotyki. W jego saszetce policjanci znaleźli marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z konsekwencjami musi liczyć się także pasażer pojazdu, który w trakcie całej interwencji zachowywał się wulgarnie i arogancko. Postawa 22-latka przeszkadzała policjantom w wykonywaniu obowiązków służbowych. Mężczyzna umyślnie nie reagował na wielokrotne polecenia o nieutrudnianie czynności wydawane przez funkcjonariuszy. Odpowie za to wykroczenie przed sądem. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
ie (KPP Ełk)

Reklama