infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 kwietnia 2024 roku, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Sprzedawali towar, którego nie mieli - internetowi oszuści zatrzymani

2021-03-10
18-latka i jej 22-letni chłopak wystawiali w internecie na portalu sprzedażowym towary w atrakcyjnych cenach. W rzeczywistości nie posiadali oferowanych przedmiotów, a po otrzymaniu pieniędzy od zainteresowanych kupnem osób zrywali z nimi kontakt.

Zarzuty oszustwa usłyszało dwoje młodych mieszkańców Ełku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 18-latka i jej 22-letni chłopak wspólnie wystawiali na ogólnopolskim portalu sprzedażowym rzeczy, których w rzeczywistości nie mieli. Po otrzymaniu na konto pieniędzy od kupca nie wysyłali towaru, zrywali z nim kontakt, a pieniądze zostawiali dla siebie. Oferowali do sprzedaży w dobrych cenach markowe telefony czy konsole do gier.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, ile dokładnie osób mogło paść ofiarą takiego procederu i jakie straty zostały poniesione.

Młodzi ełczanie zostali objęci dozorem policyjnym. Pod nadzorem prokuratury wykonywane są dalsze czynności w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama