infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Podpalał trawę przy drodze – został zatrzymany

2021-04-12
Podpalacza traw zatrzymali w weekend ełccy policjanci. Mężczyzna był pijany - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 40-latek nie potrafił wytłumaczyć motywów swojego zachowania.

Fot. policja.pl
W minioną sobotę (10.04.2021r.) policjanci dostali zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców o wypalaniu traw w gminie Kalinowo. Okazało się, że trawa była podpalana wzdłuż drogi w kilku miejscach. Na szczęście ogień został szybko ugaszony i nie doszło do pożaru.

W pobliżu policjanci zastali i wylegitymowali mężczyznę, który był odpowiedzialny za te podpalenia. 40-latek został przez policjantów zatrzymany.

W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut za popełnione wykroczenie. Nie potrafił wyjaśnić motywów swojego zachowania. Mężczyzna będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych.

Wypalanie roślinności jest czynem zabronionym, pociągającym za sobą odpowiedzialność. Art. 131 pkt 12 Ustawy o ochronie przyrody mówi: Kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary, podlega karze aresztu albo grzywny. Jeśli wypalanie traw powoduje pożar lub stworzy bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ludzi, zwierząt czy roślinności, wtedy ten czyn traktowany jest jako przestępstwo i grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.
ie (KPP Ełk)

Reklama