infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 20 czerwca 2024 roku, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ełk z tytułem „Innowacyjnego Samorządu”

2021-04-16
Miasto znalazło się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Innowacyjny Samorząd” organizowanego przez Portal Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Ełk zajął III miejsce wśród gmin miejskich za zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych w usługach publicznych.

Fot. UM Ełk
W tym roku do redakcji Serwisu Samorządowego PAP napłynęło 396 opisów nowatorskich działań podejmowanych przez samorządy gmin i powiatów. Laureaci konkursu zostali ogłoszeni podczas dzisiejszej gali (15 kwietnia) odbywającej się online. Ełk znalazł się na podium zajmując III miejsce wśród gmin miejskich i został doceniony za realizację projektu pn: Zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych w usługach publicznych świadczonych przez Urząd Miasta Ełku.

- Nasz projekt polegał na wdrożeniu w Urzędzie Miasta Ełku rozwiązań z zakresu e-administracji. Nowe e-usługi poprawiły dostępność urzędu dla interesantów, bo dzięki nim możliwe jest załatwianie spraw przez 365 dni w roku. Skrócił się też czas rozpatrywania wniosków. Pandemia pokazała jak trafna i ważna była ta inicjatywa, gdyż klienci pomimo ograniczonego bezpośredniego dostępu, nadal mogli załatwiać część spraw zdalnie z domu - powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

Kapituła oceniała w konkursie zrealizowane przedsięwzięcia, projekty i zadania, które poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań przyczyniły się m.in. do ulepszenia organizacji wewnętrznej pracy urzędu, poprawy jakości usług realizowanych przez samorząd, poprawy warunków i jakości życia mieszkańców oraz stanu środowiska naturalnego, zwiększenia efektywności wydatkowanych środków oraz stworzenia dobrych warunków do rozwoju innowacyjności na swoim terenie. Udział w konkursie był bezpłatny.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: miasta duże – powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie i powiaty. Udział w konkursie był bezpłatny.
UM Ełk

Reklama