infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Nowy plac zabaw na Konieczkach

2021-04-21
Na osiedlu Konieczki w Ełku powstał nowy plac zabaw. Najmłodsi mieszkańcy osiedla z pewnością się ucieszą.

Fot. UM Ełk
Na osiedlu Konieczki w rejonie skrzyżowania ulic Kolonia i Gen. Bora- Komorowskiego planowana jest budowa ogólnodostępnego parku rekreacyjno – wypoczynkowego. Już teraz zamontowany został tam plac zabaw z różnymi urządzeniami, z których chętnie będą korzystali najmłodsi. Teren ten posiada nawierzchnię poliuretanową, która umożliwia zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa użytkownikom. Zamontowane zostały elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Koszt inwestycji (nowego placu zabaw) to prawie 170 tys. zł. (ze środków miasta).

Kolejnym etapem inwestycji na os. Konieczki będzie budowa parku rekreacyjno – wypoczynkowego, w którym znajdzie się m.in.: fontanna, ścieżki piesze, zieleń, system oświetlenia, monitoring, elementy małej architektury ( kosze, meble miejskie, stojaki na rowery).

Budowa parku zaplanowana jest do realizacji w przyszłym roku (jednak uzależniona jest od pozyskania środków zewnętrznych). Bedzie to kolejna taka inwestycja w Ełku. Podobne parki rekreacyjno – wypoczynkowe są wybudowane na osiedlu Tuwima (2 parki) oraz na osiedlu Grunwaldzkim (1 park).
ie (UM Ełk)

Reklama