infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Pędził po ełckiej obwodnicy 154 km/h

2021-08-04
Jadący ul. Przemysłową 40-letni kierowca porsche przekroczył prędkość o 84km/h. Został zatrzymany przez Zespół Speed ełckiej drogówki. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy - stracił je za przekroczenie limitu 24 punktów. Teraz za swoje zachowanie na drodze mężczyzna odpowie przed sądem.

Mat. KPP Ełk
Patrol Zespołu Speed ełckiej drogówki ujawnił i za pomocą wideorejestratora nagrał wykroczenia popełnione przez kierującego samochodem osobowym marki Porsche. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej na ulicy Przemysłowej w Ełku. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Mężczyzna jadąc lewym pasem ruchu w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, jechał z prędkością 154 km/h. Kierujący wyprzedzając inne prawidłowo jadące pojazdy w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa.

Okazało się, że 40-latek już raz w tym roku stracił uprawnienia do kierowania za przekroczenie limitu 24 punktów. Mężczyzna ma na swoim koncie liczne wykroczenia drogowe między innymi przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za niebezpieczne zachowanie na drodze 40-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 5.000 lub kara aresztu. Mężczyzna nieprędko też odzyska prawo jazdy.
KPP Ełk

Reklama