infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Kolejne autobusy hybrydowe w ełckim MZK

2021-09-28
Komunikacja miejska w Ełku z każdym rokiem staje się coraz bardziej ekologiczna, nowoczesna i bezpieczniejsza. Już jutro na ulice miasta wyjadą kolejne dwa nowoczesne autobusy hybrydowe.

Fot. UM Ełk
Dwa kolejne autobusy hybrydowe Volvo trafiły dzisiaj (28 września) do Ełku. Dostawa ta, to efekt zawartej w zeszłym roku umowy z Volvo Polska. Teraz łącznie we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku jest już 8 nowoczesnych hybryd. Pierwsze trzy autobusy pojawiły się w 2019 r., kolejne trzy w 2020 r. oraz dwa dzisiaj, tj. w 2021 r.

Pojazdy są wyposażone w: klimatyzację, tablice informacyjne LCD, system głosowej informacji pasażerskiej, monitoring wizyjny oraz w ładowarki USB dla pasażerów. Autobusy mogą pomieścić ok. 100 pasażerów, w tym na 30 miejscach siedzących. Ze względu na niskopodłogowe zawieszenie, autobusy dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autobusy te charakteryzują się też znacznie mniejszą emisją szkodliwych substancji oraz są cichsze od tych napędzanych tradycyjnie.

Łączny koszt zakupu 2 autobusów hybrydowych to ok. 4 169 700 zł. Wartość dofinansowania z RPO wynosi: 2 728 950 zł

Zakup autobusów hybrydowych był możliwy dzięki realizacji projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk – III etap” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020.
ie (UM Ełk)

Reklama