infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

12-latek pomógł krwawiącemu mężczyźnie

2021-10-01
12-letni ełczanin zauważył człowieka, który się przewrócił i krwawi. Mimo że mężczyzna krzyczał na niego, chłopak go nie zostawił - zadzwonił pod numer 112, dzięki temu pomoc przyszła na czas. Mężczyzna trafił do szpitala.

Fot. shutterstock
Na słowa uznania zasługuje postawa 12-letniego ełczanina, który zadzwonił wczoraj (30.09.2021r.) pod numer alarmowy 112. Nastolatek późnym popołudniem niedaleko swojego domu zobaczył dorosłego mężczyznę, który się przewrócił. Chłopak próbował podejść do niego, żeby zobaczyć czy nic się nie stało, ale mężczyzna zaczął krzyczeć. Nastolatek wykazał się dojrzałością, nie zbagatelizował tej sytuacji i mimo wszystko wezwał służby, ponieważ zauważył krew na twarzy mężczyzny. Przypuszczał, że ten człowiek jest nietrzeźwy i potrzebuje pomocy.

12-latek przez telefon precyzyjnie wskazał miejsce i opisał istotne okoliczności. Interweniowali policjanci i załoga pogotowia ratunkowego. Okazało się, że mężczyzna faktycznie potrzebuje pomocy i został zabrany do szpitala.

Własne bezpieczeństwo w takich sytuacjach jest najważniejsze, ale nie można zostawić bez żadnej pomocy osoby, której zdrowie jest zagrożone. 12-latek, mimo swojego młodego wieku, prawidłowo zareagował szybko wzywając telefonicznie pomoc. Wiedział, że gdy chodzi o ludzkie życie liczy się każda sekunda i im szybciej zareagujemy, tym lepiej.
ie (KPP Ełk)

Reklama