infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Planeta Energii wkrótce w Ełku

2021-10-09
Interaktywne quizy poświęcone żywiołom Ziemi, multimedialne kolorowanki, fotobudka połączona z generatorem Van de Graaffa, a także edukacyjna strefa VR, to atrakcje, które przygotowała dla ełczan Fundacja Orlen. Planeta Energii zagości w Ełku we wtorek 12 października na Placu Jana Pawła II.

Fot. UM Ełk
Mobilna strefa nauki Planety Energii organizowana jest w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i ekologii.

We wtorek 12 października na Placu Jana Pawła II w Ełku ełczanie będą mogli wziąć udział w interaktywnych quizach poświęconych żywiołom Ziemi, skorzystać z multimedialnych kolorowanek, zrobić zdjęcie w fotobudce połączonej z generatorem Van de Graaffa, a także poznać edukacyjną strefę VR. Wszystkie atrakcje będą dostępne w godzinach 12.00 – 18.00.

OGIEŃ, WODA, POWIETRZE, ZIEMIA.
Na przykładzie czterech żywiołów wyjaśnione zostaną zjawiska zachodzące w każdym z nich zjawiska. Uczestnicy poznają również możliwości wykorzystania ich do tworzenia energii – PLANETY ENERGII. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł doświadczyć, dotknąć, a także poznać każdy z czterech żywiołów. Strefa VR natomiast to gra dla dzieci i dorosłych. Dotyczy ona segregacji śmieci. Na jej podstawie zostały przygotowane konkursy z nagrodami.
UM Ełk

Reklama