infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Trzy zdarzenia drogowe w jedno popołudnie

2021-10-11
Do trzech kolizji drogowych doszło na terenie Ełku w niedzielne popołudnie. Dwie osoby z lekkimi obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. Przyczyną tych zdarzeń było głównie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci apelują o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Fot. policja.pl
Wczoraj po południu policjanci otrzymali aż trzy zgłoszenia dotyczące kolizji drogowych, które miały miejsce na terenie Ełku.

Do najpoważniejszego zdarzenie doszło o godzinie 14:45 na ulicy Grajewskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca seatem kobieta skręcając w lewo z ulicy Matki Teresy z Kalkuty w ulicę Grajewską nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy samochodu marki Citroen S4, który jechał w kierunku ulicy Baranki. W wyniku tego doszło do zderzenia się obu pojazdów, które następnie uderzyły w oczekujący na możliwość jazdy pojazd marki Skoda Octavia.

Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala. Na szczęści nie doznały one poważniejszych obrażeń i po badaniach z ogólnymi potłuczeniami ciała zostały wypisane do domu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Niestety to niejedyne zdarzenie na tym skrzyżowaniu. Niespełna godzinę wcześniej, w tym samym miejscu zderzył się samochód marki Ford S-Max i Opel Astra. Policjanci ustalili, że kierujący fordem wyjeżdżając z ulicy Matki Teresy z Kalkuty w lewo w ulicę Grajewską nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki Opel Astra, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

Około godziny 16:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnej kolizji. Jak ustalili policjanci na skrzyżowaniu ulicy Bursztynowej z ulicą Rzemieślniczą doszło do zderzenia się dwóch pojazdów tj. skody superb i audi A3. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny i przebieg tego zdarzenia. Wiadomo, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Zdarzenia te pokazują jak ważne jest skupienie na drodze, stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Dlatego policjanci apelują o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
KPP Ełk

Reklama