infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 kwietnia 2024 roku, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Pomoc przyszła na czas

2021-11-02
Błąkającą się po lesie zziębniętą i okaleczoną nastolatkę znaleźli policjanci. Funkcjonariuszy poinformował spacerujący w okolicy mężczyzna, który usłyszał dobiegający z lasu płacz.

Fot. KPP Ełk
Późnym popołudniem (31.10.2021r.) do patrolujących rejon służbowy dzielnicowych zwrócił się mężczyzna, który podczas spaceru usłyszał krzyk i płacz kobiety z pobliskiego lasu. Wydało mu się to niepokojące, dlatego zgłosił to napotkanym policjantom.

Tego typu zgłoszenia zawsze traktowane są priorytetowo. Nie tracąc chwili dzielnicowi zaczęli czujnie i uważnie przeszukiwać okoliczny teren. Nikt się nie odzywał, jednak policjanci ciągle szukali i sprawdzali, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. I faktycznie, dzięki swojej nieustępliwości, po kilkunastu minutach odnaleźli w zaroślach siedzącą zapłakaną i roztrzęsioną młodą kobietę. Była w koszulce z krótkim rękawem i miała okaleczoną, zakrwawioną rękę. Okazało się także, że wzięła leki w ilości znacznie przekraczającej wskazane dawkowanie.

Policjanci okryli nastolatkę odzieżą, od razu wezwali pogotowie ratunkowe i udzielili nastolatce pierwszej pomocy. Do czasu przyjazdu ratowników nieustannie monitorowali jej stan. Dziewczyna trafiła pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, nie musimy sami radzić z naszymi problemami. Są osoby, które bezpłatnie nam pomogą. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia.

Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

ie (KPP Ełk)

Reklama