infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 21 maja 2024 roku, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Naiwność bywa kosztowna

2022-04-06
Do policjantów z Ełku zgłosiła się kobieta, która straciła prawie 130 tys. złotych. Przelała pieniądze za rzekomą paczkę z dolarami, która miała być wysłana przez mężczyznę poznanego w Internecie.

Fot. elk.policja.gov.pl
Internetowi oszuści najczęściej szukają ofiar wśród kobiet. Nawiązują zażyłą relację za pośrednictwem portalu społecznościowego. Czułymi wiadomościami i listami zdobywają zaufanie i nawet składają poważne obietnice na przyszłość. Potrafią udawać kogoś innego niż są i stosować różne techniki manipulacji.

Do policjantów z Ełku zgłosiła się kobieta, która została oszukana w podobny sposób. Mężczyzna poznany przez Internet po kilku tygodniach korespondencji napisał, że podczas rejsu statkiem w celach biznesowych do Australii, znalazł się w niebezpieczeństwie. Zaproponował, że wyśle kobiecie swoje pieniądze w paczce, żeby je w ten sposób ochronić. Na uwiarygodnienie i potwierdzenie tego wysyłał zdjęcia i różne dane. Od tego czasu zaczęły się prośby o pieniądze, bo paczka utknęła na granicy, na lotnisku, potem trzeba było uiścić opłaty celne.

W sumie kobieta dokonała kilku przelewów związanych z tą paczką na prawie 130 tys. złotych. Jak się okazało, historia była podstępnym oszustwem.
KPP Ełk

Reklama