infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Klikniesz – stracisz oszczędności

2022-05-30
Link od kupującego to oszustwo! Przekonały się o tym mieszkanki powiatu ełckiego. Jedna straciła blisko 5 000 złotych, druga 6 600 zł.

Fot. elk.policja.gov.pl
Oszuści śledzą portale aukcyjne i odpowiadają na ukazujące się ogłoszenia często w przeciągu kilku chwil od publikacji ogłoszenia. Chcą dostać się do czyjegoś konta bankowego i ukraść pieniądze. Nieświadome ofiary oszukańczego procederu klikają w przesłane im linki, podają swoje dane i zamiast otrzymać opłatę za sprzedawane rzeczy, tracą pieniądze.

Wystawiasz produkty na sprzedaż na portalach internetowych? Pamiętaj, nigdy NIE KLIKAJ w linki przesyłane przez kupujących! Boleśnie przekonały się o tym mieszkanki powiatu ełckiego.

Jedna z nich wystawiła na portalu sprzedażowym swoje ubrania. Odezwał się do niej kupujący, który zainteresowany był zakupem bluzki za 8 złotych. Kobieta kliknęła w wysłany przez niego link i wpisała tam swoje dane karty płatniczej. Wtedy okazało się, że straciła blisko 5 000 złotych.

Niemal identyczną sytuację zgłosiła także kobieta, który sprzedawała swoje buty. Ona również wpisała w otrzymany link dane swojej karty. Z jej konta zostały pobrane pieniądze 6 600 złotych.

Policja kolejny raz apeluje o czujność i dokładne sprawdzanie, gdzie i komu udostępniamy swoje dane, hasła dostępu do karty, konta. Nigdy nie klikaj w podsyłane przez nieznane osoby linki! Pamiętaj, że kod CVV do karty podajemy tylko wtedy, gdy sami robimy zakupy, a nie gdy ktoś nas o to poprosi. Jeśli kupujący wymaga od ciebie wejścia w przesłany link, logowania się na stronę płatności elektronicznej, możesz być pewny, że to oszustwo.
KPP Ełk

Reklama