infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 21 maja 2024 roku, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Świętowali policjanci z powiatu ełckiego

2022-08-04
Powiatowe obchody Święta Policji odbyły się 3 sierpnia na placu Jana Pawła II w Ełku. Podczas uroczystego apelu policjantom zostały wręczone odznaczenia i awanse.

Fot. UM Ełk
Ogólnopolskie Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, natomiast 3 sierpnia odbyły się oficjalne powiatowe obchody w Ełku. W trakcie uroczystości zostały przyznane medale „Za długoletnią służbę” (trzem policjantom), a także odznaki „Zasłużony Policjant” (trzem policjantom).

Na wyższe stopnie służbowe awansowało łącznie 58 funkcjonariuszy, w tym: 3 w korpusie oficerów starszych, 1 w korpusie oficerów młodszych, 29 w korpusie aspirantów, 12 w korpusie podoficerów, 13 w korpusie szeregowych.

Dodatkowo 20 czerwca b.r. w Warszawie w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość ręczenia Krzyży Zasługi Za Dzielność. Otrzymali je asp.szt. Lech Surma oraz mł.asp. Piotr Olejniczak, którzy z narażeniem zdrowia i życia przeprowadzili skuteczną ewakuację osób z budynku przy ul. Orzeszkowej, gdzie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej i mogło dość do wybuchu.
UM Ełk

Reklama