infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Życie zawdzięcza policjantom

2022-08-09
Ełccy policjanci w ostatniej chwili uratowali życie mężczyzny, który utknął w zadymionym mieszkaniu. Funkcjonariusze jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia. Policjanci wyważyli drzwi, spod których wydobywał się dym i wynieśli mężczyznę na zewnątrz.

Fot. KPP Ełk
Ełccy policjanci zostali powiadomieni o pożarze w mieszkaniu w mieście w niedzielę (7.08.2022) po godzinie 20.00. Funkcjonariusze dotarli na miejsce przed innymi służbami. Okazało się, że kilkoro mieszkańców samodzielnie opuściło już swoje mieszkania. Natomiast w tym, z którego wydobywał się dym, były zamknięte drzwi. Patrol, w którego skład wchodzili sierżant Kamil Kamiński i starszy posterunkowy Damian Lewandowski, usłyszał dobiegający z wnętrza kaszel i słabnący męski głos. Podejrzewając, że mężczyzna w środku potrzebuje natychmiastowej pomocy policjanci samodzielnie wyważyli drzwi tego mieszkania. Zadymienie w środku było bardzo duże. W przedpokoju policjanci znaleźli osłabionego leżącego mężczyznę, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach i nie było z nim kontaktu. Policjanci wynieśli go na zewnątrz i udzielili pomocy. Po chwili na miejsce przyjechały pozostałe służby. 48-latek trafił do szpitala z podejrzeniem zatrucia organizmu tlenkiem węgla. Policjantom również została udzielona pomoc medyczna, gdyż przez duże zadymienie mieli zawroty głowy. Na szczęście nie wymagali hospitalizacji.

W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia okazało się, że 48-latek zostawił na palniku gazowym garnek, o którym zapomniał, co spowodowało zadymienie.

W takich sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia każda sekunda ma znaczenie. Policjanci swoją interwencją zaprezentowali, na czym polega umiejętność podejmowania szybkich i prawidłowych decyzji pod presją czasu, zdecydowanie w działaniu, opanowanie i profesjonalizm. Ich błyskawiczna reakcja przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia.
KPP Ełk

Reklama