infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Święto Straży Miejskiej

2022-08-29
Z okazji Dnia Strażnika Miejskiego, prezydent Ełku spotkał się z funkcjonariuszami i funkcjonariuszkami, a także pracownikami biura, złożył życzenia, podziękował za dotychczasową służbę oraz wręczył awanse i nagrody, w tym za długoletnią służbę.

Fot. UM Ełk
Straż Miejska w Ełku została powołana 1 marca 1992 roku, tj. 30 lat temu. Dziś w ełckim ratuszu podczas uroczystości prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podziękował wszystkim za zaangażowanie i współpracę w służbę na rzecz mieszkańców miasta, a także wręczył trzy awanse na wyższe stopnie. Przyznał także nagrody za odpowiedzialną postawę, sumienne wykonywanie obowiązków służbowych, zaangażowanie oraz dodatkowe inicjatywy. Natomiast strażnicy miejscy, którzy pełnią służbę 30 lat otrzymali specjalne ryngrafy pamiątkowe. Łącznie takie wyróżnienie przysługuje sześciu osobom.

Jednym z głównych zadań Straży Miejskich jest bycie bliżej mieszkańców, niesienie pomocy i interweniowanie tam, gdzie jest to potrzebne. Każdego dnia dbacie o bezpieczeństwo, porządek oraz reagujecie na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Są też takie zadania, które realizujecie we współpracy z ełcką policją i strażą pożarną. Dziękuję za Waszą zaangażowanie, sumienne wykonywanie obowiązków oraz dodatkowe inicjatywy. Z okazji Waszego święta, ale również przypadającego dzisiaj 30-lecia, życzę powodzenia, siły i wytrwałości. Pamiętajcie, że Wasze działania są potrzebne dla nas wszystkich – powiedział prezydent Ełku.

Realizacja zadań Straży Miejskich wiążę się m.in. ze stałą współpracą z samorządem miasta, ale również z innymi służbami mundurowymi, w tym Komendą Powiatową Policji w Ełku oraz Państwową Powiatową Strażą Pożarną. Dlatego z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia istnienia Straży Miejskich oraz wspólnych zrealizowanych zadań i inicjatyw, komendant SM Krzysztof Skiba podziękował i wręczył ryngrafy prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi oraz komendantom policji i straży pożarnej.

Obecnie w Ełku służbę pełni 23 strażników/strażniczek miejskich, wśród których pracuje 9 kobiet. Komendantem Straży Miejskiej jest Krzysztof Skiba, który pełni służbę w Straży Miejskiej nieprzerwanie od 1992 roku.
UM Ełk

Reklama