infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Chciała sprzedać rower, straciła 10 tys. zł

2022-09-08
Mieszkanka Ełku straciła z konta ponad 10 000 złotych. Kobieta chciała sprzedać rower na portalu sprzedażowym, potem kliknęła w link przesłany przez rzekomego kupca, co w konsekwencji spowodowało utratę jej pieniędzy.

Fot. elk.policja.gov.pl
Wystawiasz produkty na sprzedaż na portalach internetowych? Pamiętaj, nigdy NIE KLIKAJ w linki przesyłane przez kupujących!

Boleśnie przekonała się o tym mieszkanka Ełku. Kobieta wystawiła na portalu sprzedażowym rower. Odezwał się do niej potencjalny kupiec, zainteresowany tym rowerem. Kobieta kilkukrotnie kliknęła w wysłany przez niego link i wpisała tam swoje dane karty płatniczej. Wtedy okazało się, że straciła ponad 10 000 złotych.

Kolejny raz policjanci apelują o czujność i dokładne sprawdzanie, gdzie i komu udostępniamy swoje dane, hasła dostępu do karty, konta. Nigdy nie klikaj w podsyłane przez nieznane osoby linki! Pamiętaj, że kod CVV do karty podajemy tylko wtedy, gdy sami robimy zakupy, a nie gdy ktoś nas o to poprosi. Jeśli kupujący wymaga od ciebie wejścia w przesłany link, logowania się na stronę płatności elektronicznej, możesz być pewny, że to oszustwo.
KPP Ełk

Reklama