infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 23 kwietnia 2024 roku, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ełk wysoko oceniony w Rankingu Gmin Województwa

2022-12-13
Na siódmym miejscu znalazł się Ełk w Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2022 w kategorii gminy miejskie. Natomiast w zestawieniu ogólnym województwa miasto Ełk uplasowało się na 12 pozycji na 114 gmin uwzględnionych w rankingu.

Fot. UM Ełk
Ranking Gmin to wieloletnia inicjatywa realizowana przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z regionalnymi Urzędami Statystycznymi.

Podlaski Ośrodek jest organizatorem m.in. „Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego” przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Olsztynie.

Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz stosowania najlepszych praktyk.

W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa poza miastami na prawach powiatu. Zebraniem i zestawieniem wyników zajmuje się Urząd Statystyczny. Udział w rankingu dla gmin jest bezpłatny.

Miejsce w rankingu to wynik kilkunastu syntetycznych wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu.

Ranking został przygotowany na podstawie danych za rok 2021, a jego czołówkę stanowią te gminy, które sprawnie realizują swoje zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe. Nagradzane są w następujących kategoriach: Lider Województwa, Gminy Miejskie, Gminy Wiejskie oraz Gminy Miejsko-Wiejskie.
UM Ełk

Reklama