infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 kwietnia 2024 roku, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Zaatakował nożem przechodnia

2023-01-10
Tymczasowo aresztowany został 40-latek, który po kłótni na chodniku ugodził nożem innego mężczyznę. Po zdarzeniu uciekł, jednak szybko został zatrzymany przez ełckich policjantów. To ponowne jego tego typu przestępstwo, dlatego grozi mu wysoka kara – nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. policja.pl
Sprzeczka słowna wywołana na jednej z ulic w Ełku, mogłaby się zakończyć dla dwóch przypadkowo mijających się mężczyzn na wymianie zdań. Sytuacja ta przybrała jednak niepokojący obrót. W trakcie kłótni jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i zadał nim uderzenie w okolice szyi drugiego. Spowodowało to ranę ciętą.

Po wszystkim mężczyzna uciekł. Już następnego dnia (07.01.2023 r.), w wyniku podjętych działań, policjanci ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali go.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 40-latek działał z zamiarem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodził ciało przechodnia. Usłyszał zarzut. Grozi mu wysoka kara, ponieważ działał w warunkach recydywy – był już skazywany za przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu.

Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo go aresztował na 3 miesiące.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.
KPP Ełk

Reklama