infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Włamał się do domu jednorodzinnego

2023-03-13
Policjanci z Ełku zatrzymali 32-latka, który włamał się do domu jednorodzinnego. Mężczyzna ukradł sprzęt rtv i elektronarzędzia o wartości ponad 5000 złotych. Policjanci znaleźli u niego również mefedron. Skradzione rzeczy mężczyzna przechowywał u swojego znajomego, który został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa.

Fot. KPP Ełk
Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem w powiecie ełckim wpłynęło do policjantów w sobotę rano (11.03.2023 r.). Tego samego dnia w policyjnej celi był już 32-latek podejrzany o dokonanie tego przestępstwa. Jak wskazują dotychczasowe ustalenia mężczyzna wybił szyby w oknach w domu jednorodzinnym i dostał się do jego wnętrza. Ukradł stamtąd sprzęt rtv i elektronarzędzia, m.in. telewizory, telefon, dekoder, wkrętarki, szlifierki. Wartość tego mienia została wyceniona na ponad 5000 złotych.

Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci znaleźli u niego w mieszkaniu mefedron. 32-latek został objęty dozorem policyjnym.

Kradzież z włamaniem to czyn zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie policjanci zatrzymali także jego 37-letniego kolegę. Ten mężczyzna przyjął i pomógł w ukryciu ukradzionych przedmiotów w swoim domu, wiedząc, że pochodzą one z przestępstwa. 37-latek usłyszał zarzut paserstwa. Jest to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Ełk

Reklama