infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Nastolatek z narkotykami zatrzymany przy szkole

2023-03-30
W plecaku miał marihuanę i małą wagę elektroniczną, a w bieliźnie mefedron - 16-latek został zatrzymany przez ełckich policjantów niedaleko szkoły. Jego sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj policjanci patrolowo-interwencyjni niedaleko jednej z ełckich szkół w okolicy pobliskiego bloku zauważyli młodego chłopaka, który palił papierosa. Było to w godzinach przedpołudniowych w czasie trwania lekcji. Nastolatek ewidentnie próbował uniknąć spotkania z policjantami i na widok radiowozu zaczął pospiesznie się oddalać. Po jego zatrzymaniu okazało się, że próbował uniknąć kontroli, ponieważ posiadał przy sobie narkotyki. W plecaku miał torebkę foliową z suszem roślinnym. Potem w trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli u 16-latka w bieliźnie kolejną torebkę z innym, białym narkotykiem. Wstępne ustalenia wskazują, że to marihuana i mefedron. Nastolatek miał też przy sobie małą wagę elektroniczną. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Policjanci sprawdzają, skąd nieletni miał narkotyki, choć on sam twierdził, że przypadkowo znalazł.

To kolejna młoda osoba zatrzymana przez policjantów z Ełku w ostatnim czasie z narkotykami. Działania wymierzone w przestępczość narkotykową są jednym z priorytetów policyjnej pracy, dlatego policjanci działają na wiele sposobów, żeby chronić dzieci i młodzież przed przestępczością narkotykową – zarówno poprzez zatrzymania osób, jak też działania profilaktyczne.

Ten przykład pokazuje, że młodzież często lekceważy zagrożenia, jakie wiążą się z zażywaniem środków odurzających. Apelujemy do rodziców, by zwracali uwagę na to, czy ich dzieci nie zdradzają symptomów świadczących o tym, że eksperymentują one z narkotykami. Bo naturalnie dzieci swoje pierwsze próby z narkotykami starannie ukrywają przed dorosłymi.

Osoby nieletnie odpowiadają przed sądem rodzinnym i nieletnich.
KPP Ełk

Reklama