infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Święto pielęgniarek i położnych

2023-05-11
W Ełckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz złożył życzenia ełckim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym oraz podziękował za zaangażowanie i służbę na rzecz chorych.

Fot. UM Ełk
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, który przypada 12 maja jest doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność i uznanie dla osób wykonujących ten zawód. Z tej okazji dziś w Ełckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość, której gospodarzem był prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Prezydent podziękował pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za zaangażowanie i trud towarzyszący opiece nad chorymi, wyraził głębokie uznanie oraz złożył życzenia.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Szpitala Pro – Medica Sp. z o.o. w Ełku, 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filii w Ełku wraz z pielęgniarkami, pielęgniarzami i położnymi, a także przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej.

Gościło również grono pielęgniarskie i położnicze m.in. z ełckich placówek medycznych, „Tęczowego Domu” Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ełku oraz podmiotów Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Nie zabrakło przedstawicieli Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie – Filii w Ełku wraz z pracownikami i studentami kierunku pielęgniarstwo, który funkcjonuje w ełckiej filii od roku akademickiego 2020/2021.

Obecni mogli skorzystać z porad dostępnych na stoisku informacyjnym UWM i grupy Scanmed oraz Urzędu Miasta Ełku Wydziału Polityki Społecznej.

W dalszej części uroczystości przewidziano część wykładową dotyczącą m.in. promocji zdrowego stylu życia. Wydarzenie opatrzone było występami artystycznymi.
UM Ełk

Reklama