infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Oszczędny samorząd – Ełk na I miejscu w rankingu

2023-06-27
Miasto Ełk zajęło I miejsce w rankingu „Wydatki bieżące na administrację” w swojej kategorii. Zestawienie zostało opublikowane na łamach Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Fot. UM Ełk
Ełk znalazł się na pierwszym miejscu w ogólnopolskim rankingu pn. „Wydatki bieżące na administrację” Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” wśród miast powiatowych powyżej 30 tys. mieszkańców (kategorii obejmującej łącznie 98 miast z całej Polski). To awans z pozycji trzeciej, którą nasz samorząd zajął w 2014 r.

W tegorocznej edycji rankingu porównywano dwa lata: 2014 rok i 2022 rok, biorąc pod uwagę wydatki bieżące w dziale 750 administracja publiczna (bez wydatków na zakup usług remontowych). Ranking szereguje samorządy, wysuwając na pozycję liderów te, które wydają najmniej na administrację per capita (tj. w przeliczeniu na 1 mieszkańca).

W kategorii miast powiatowych powyżej 30 tysięcy mieszkańców w roku 2022 r. w mieście Ełku wydatki bieżące na administrację wyniosły 276,94 zł w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz tak skomentował sukces: „Polityka dotycząca wysokości zatrudnienia jest jasna i można ująć ją słowami: pracujemy solidnie, kreatywnie i efektywnie, działając na rzecz miasta i mieszkańców. Budżet w 2022 r. nie był łatwy, dlatego z jeszcze większa ostrożnością i rozwagą podejmowano decyzję o charakterze kadrowym. Dobre, efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie czasem, właściwa atmosfera pracy dają pożądane wyniki. Brzmi to może sielankowo, ale wiem z własnego doświadczenia zawodowego, ze można stworzyć zespół i zmotywować go do harmonijnego współdziałania. Jestem dumny, że kieruję takim właśnie zespołem – ludzi świadomych i rzetelnych”.

Sukces pokazuje, jak ełcki samorząd wypada na tle innych jednostek terytorialnych w zakresie rozsądnego gospodarowania środkami publicznymi na administrację.
UM Ełk

Reklama


do góry