infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Spotkanie zakończone pobiciem i zdemolowaniem auta

2023-06-29
Wakacyjne spotkanie towarzyskie zakończyło się dużym konfliktem i poważnymi zarzutami. Po kłótni słownej 31 i 32-latek uderzali znajomego w twarz i głowę oraz kopali po całym ciele. Potem jeden z nich, używając przemocy, zabrał pokrzywdzonemu samochód i kompletnie go zdemolował. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn.

Fot. KPP Ełk
Grupa osób spędzała ze sobą czas, spożywała alkohol i jeździła w różne miejsca. Niestety w którymś momencie dobra zabawa wymknęła się spod kontroli i przerodziła się w konflikt słowny, a potem w szarpaninę.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że dwóch mężczyzn wspólnie i w porozumieniu pobiło innego mężczyznę. Obaj usłyszeli zarzuty za udział w pobiciu i narażenie go na niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu. 31 i 32-latek uderzali pokrzywdzonego w twarz i głowę oraz kopali po całym ciele.

Potem 32-latek zabrał pokrzywdzonemu samochód. Żeby to zrobić znowu go uderzył i groził mu, doprowadzając do stanu bezbronności. Pojeździł tym samochodem, po czym na złość pokrzywdzonemu zdemolował go i porzucił. Pojazd miał m.in. uszkodzony zderzak, wyrwane emblematy marki, wyrwane tablice i lusterka, wybite szyby, a nawet wymontowany akumulator.

Policjanci pracując nad tą sprawą po zgłoszeniu ustalili miejsce przebywania i zatrzymali obu mężczyzn (w miniony weekend). Jeden z nich - 31-latek był też osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze czyny. Policjanci odzyskali także samochód.

Za pobicie kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Za zabór w celu krótkotrwałego użycia pojazdu, popełniony przy użyciu przemocy lub groźby grozi kara do 10 lat
KPP Ełk

Reklama


do góry