infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Ełk nagrodzony za innowacyjne rozwiązanie świetlne

2023-10-27
Urząd Miasta Ełku zdobył I nagrodę w konkursie Smart City Poland Award 2023 w kategorii „Infrastruktura Miejska” za projekt „SmartBPass”. Nagroda została przyznana podczas Międzynarodowych Targów Technologii Miejskich w Łodzi.

Fot. UM Ełk
Pierwszą nagrodę w konkursie Smart City Poland Award 2023 w kategorii „Infrastruktura Miejska” za projekt „SmartBPass” zdobył Urząd Miasta Ełku oraz producent i wykonawca inwestycji - firma ”Euroasfalt” Sp. z o. o. Konkurs rozstrzygnięto podczas Międzynarodowych Targów Technologii Miejskich Smart City Expo Poland, które odbyły się w dniach 18-19 października w Łodzi.

W ratuszu 26 października odbyło się spotkanie, na którym prezes firmy „Euroasfalt” Sp. z o. o. Marcin Antonowicz przekazał statuetkę na ręce prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

Nagroda została przyznana za innowacyjne rozwiązanie na przejazdach dla rowerów, zwane jako „SmartBPass”. Nowoczesne rozwiązanie, zaprojektowane i zainstalowane przez firmę Euroasfalt przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

SmartBPass
Firma „Euroasfalt” opracowała system zawierający m.in. aktywne punktowe elementy świetlne i czujniki ruchu, w którym kierowca jest z odpowiednim wyprzedzeniem poinformowany o nadjeżdżającym zza samochodu rowerzyście. W momencie, w którym rowerzysta zostanie rozpoznany przez czujniki, system włącza sygnał świetlny informując kierowcę o najeżdżającym pojeździe.
UM Ełk

Reklama