infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Policjanci rozdawali róże

2023-11-27
Ełccy policjanci aktywnie włączyli się w kampanię „Biała Wstążka” - STOP Przemocy Wobec Kobiet, akcję będącą symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.

Fot. KPP Ełk
W ramach trwającej od 25 listopada Kampanii "Białej Wstążki" - STOP Przemocy Wobec Kobiet, dzisiaj przed Urzędem Miasta Ełku rozdawane były symbole międzynarodowej kampanii: białe róże oraz białe wstążki, a także naklejki i ulotki o akcji. Policjanci włączyli się w te działania na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.

Noszenie białej wstążki ma być znakiem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nie będzie stosować i akceptować przemocy wobec kobiet. Skala przemocy wobec kobiet jest wciąż bardzo duża, dlatego cel kampanii jest niezwykle ważny. Kampania prowadzona jest w ponad 50 krajach.

W Ełku kampania trwa od 25 listopada do 10 grudnia. W trakcie jej trwania odbędzie się wiele wydarzeń, m.in. konsultacje ze specjalistami i warsztaty.
KPP Ełk

Reklama