infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Komendant podziękował dzieciom za wzorową postawę

2024-03-01
Hania i Antoś zareagowali na nietypowe zachowanie mężczyzny. Dzieci dostrzegły, że potrzebuje on pomocy i zadzwoniły pod 112. Pomoc przyszła na czas.

Fot. KPP Ełk
Kilka dni temu 10-letnia Hanna i 9-letni Antoni podczas powrotu ze szkoły zwrócili uwagę na mężczyznę siedzącego na murku. Zwrócił ich uwagę swoim nienaturalnym zachowaniem i postawą ciała. Ich zdaniem wyglądał na osobę potrzebującą pomocy. Dzieci zaniepokoiły się losem tego człowieka i postanowiły zadzwonić pod numer alarmowy. To był ważny telefon! Dzięki temu pomoc przyszła na czas.

Okazało się, że mężczyzna jest w trudnej sytuacji życiowej. Z uwagi na to, że znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu został doprowadzony do komendy do wytrzeźwienia.

Dziś (01.03.2024 r.) p. o. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Damian Bekulard w obecności rodziców osobiście podziękował rodzeństwu za postawę obywatelską. Uznał, że ich zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie, uznanie i stanowi wzór do naśladowania. Dzieci, mimo młodego wieku, pokazały odpowiednią i spontaniczną reakcję w niecodziennych sytuacjach i wyraz troski o los drugiego człowieka.

Dzieci, w wyrazie uznania, otrzymały listy gratulacyjne i drobne upominki.
KPP Ełk

Reklama