infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Policjanci wspierają młodych ratowników

2024-03-25
Policjanci włączyli się w ćwiczenia Młodzieżowej Drużyny Poszukiwawczo-Ratowniczej Centrum Edukacji Mundurowej i Fundacji ANIKAR.

Fot. KPP Ełk
Młodzieżowa Drużyna Poszukiwawczo-Ratownicza - po lekcjach szkoli się w poszukiwaniach osób, by w ramach wolontariatu pomagać służbom w rzeczywistych działaniach. W grudniu 2023 roku grupę oficjalnie objął swoim patronatem Komendant Powiatowy Policji w Ełku.

Młodzi ludzie spotykają się cyklicznie, by ćwiczyć umiejętności, które mogą im się przydać podczas realnych działań, m.in.: pierwszą pomoc, pracę ze sprzętem, taktykę poszukiwań, pracę z przydatnymi aplikacjami.

22-23.03.2024 r. odbyły się praktyczne i teoretyczne działania młodych ratowników w Malinówce (gm. Ełk). Były to nocne ćwiczenia z zakresu poszukiwań terenowych, elementów ratownictwa wysokościowego oraz pierwszej pomocy. Z młodzieżą był Komendant Powiatowy Policji w Ełku. W ćwiczeniach uczestniczyli także policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Olsztynie, którzy przyglądali się działaniom młodzieży i dzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem przy wielu poszukiwaniach.

Takie działania nie tylko kształtują umiejętności poszukiwawcze, ale także rozwijają pracę zespołową, zdolność podejmowania decyzji pod presją oraz wzmacniają fizyczną i psychiczną wytrzymałość członków drużyny.
KPP Ełk

Reklama