infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Ostatnia sesja Rady Miasta Ełku

2024-03-27
Dzisiaj odbyła się ostatnia z zaplanowanych sesja Rady Miasta Ełku kadencji samorządowej 2018-2023. Podziękowania Radnym złożył prezydent Ełku.

Fot. UM Ełk
Dziś (27 marca) po raz ostatni na sali konferencyjnej miejskiego ratusza zebrali się radni kadencji samorządowej 2018-2023 na obrady LXI zwyczajnej sesji Rady Miasta. Podczas trwania kadencji radni pracowali dla dobra wspólnoty samorządowej Ełku podejmując uchwały, decydując o kierunkach rozwoju miasta.

Na koniec obrad prezydent Tomasz Andrukiewicz podziękował przewodniczącemu Rady Miasta Włodzimierzowi Szelążkowi oraz wszystkim Radnym za współpracę i wspólne rozwiązywanie problemów na rzecz mieszkańców Ełku.

Prezydent zaznaczył, że była to najdłuższa w historii kadencja, która trwała 5,5 roku, z pandemią i wojną na Ukrainie, a także z realizacją licznych inwestycji i działań. Mimo trudności, praca odbywała się także zdalnie, nie została przerwana ani na chwilę.

Wybory samorządowe miały odbyć się jesienią 2023, czyli po upływie pięcioletniej kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego. Z uwagi na przypadające w październiku ubiegłego roku wybory parlamentarne, kadencja samorządowa została wydłużona przez Sejm, a wybory zostały przesunięte na kwiecień 2024 r.
UM Ełk

Reklama