infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Uczniowie z Prostek bezkonkurencyjni

2024-04-18
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Prostkach kolejny raz najlepsi w „Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Teraz wezmą udział w zmaganiach wojewódzkich.

Fot. KPP Ełk
W Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku odbył się „Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Uczniowie z całego powiatu, pod okiem policjantów rywalizowali w różnych konkurencjach.

Uczniowie musieli przejechać rowerowy tor z przeszkodami. Policjanci oceniali zachowania na każdej przeszkodzie. Jeżeli nie wykonali zadania właściwie, dostawali punkty karne. Musieli też wykazać się posiadaną wiedzą w teście oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tegorocznym turnieju (tak jak w ubiegłym roku) I miejsce szkół podstawowych zarówno wśród uczniów młodszych i starszych zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Prostkach.

Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim.

Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - głównie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Promowany jest także rower jako środek transportu i partnerskie zachowania wobec innych na drodze.
KPP Ełk

Reklama