infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Okradał kościelne skarbonki

2024-04-19
Włamywał się do puszek w kościele w Ełku i kradł datki wiernych. Ukradł też rower i hulajnogę. 27-latek został ustalony i zatrzymany przez policjantów.

Fot. policja.pl
Policjanci wyjaśnili sprawy marcowych kradzieży w Ełku. Funkcjonariusze, wykonując czynności w tych sprawach, zabezpieczyli m.in. nagrania z monitoringu. Analiza tego materiału w konsekwencji przyczyniła się do szybkiego rozpoznania i ustalenia sprawcy - 27-latka.

Mężczyzna dwukrotnie włamał się do puszek z datkami w kościele. Zerwał zabezpieczenia i ukradł znajdujące się tam pieniądze. Wartość strat została wyceniona na kwotę nie mniejszą niż 400 złotych.

Ponadto policjanci ustalili, że ten sam 27-latek ukradł rower i hulajnogę, które stały bez zabezpieczenia na klatce schodowej w bloku. Skradzione rzeczy sprzedał, żeby mieć pieniądze na własne wydatki. Wartość tego mienia została wyceniona łącznie na kwotę 2500 złotych.

Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany przez policjantów i starał się uniknąć zatrzymania. Prowadził wędrowny tryb życia i często zmieniał miejsca pobytu. Kryminalni podejmowali szereg działań, by jak najszybciej go odnaleźć. W wyniku zebranych informacji ustalili, że 27-latek przebywa w mieszkaniu na terenie gminy Ełk.

Mężczyzna został tam zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży. Jako że czyny popełnił jako recydywista grozi mu wyższa kara - nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd tymczasowo aresztował go na dwa miesiące.
KPP Ełk

Reklama